wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Valeo

Valeo

Valeo

Historia

 
Grupa Valeo świętowała w 2003 roku 80. rocznicę swojego istnienia. Jest to najlepsza okazja, by wybrać się w podróż w czasie i zobaczyć, w jaki sposób skromny zakład materiałów ciernych zmienił się w przodującego na świecie dostawcę części i systemów samochodowych. Historia bogata w wydarzenia
i osiągnięcia...

Wszystko zaczęło się w 1923 w Saint-Ouen, na północ od Paryża. Eugene Buisson, wyłączny dystrybutor okładzin ciernych brytyjskiej spółki Ferodo Ltd
we Francji, otwiera swój pierwszy warsztat produkujący na licencji okładziny cierne szczęk hamulcowych i sprzęgła.

altW 1932, rozszerza ofertę produktów, rozpoczynając produkcję sprzęgieł. Po drugiej wojnie światowej, w latach 1950 i 1960, firma SAF (Société Anonyme Française) du Ferodo rozwija swoją działalność, tworzy kolejne filie (również w Hiszpanii i we Włoszech), buduje nowe fabryki i staje się głównym współtwórcą modernizacji wyposażenia samochodowego. Przejęcie przedsiębiorstwa Sofica w 1962 oraz wejście w posiadanie udziałów w fabrykach Chausson trzy lata później umożliwiają rozszerzenie działalności o kolejny zakres: Systemów Termicznych. Kamieniem milowym okazało się przejęcie w roku 1970 SEV-Marchal. Cytując opinię Patrice Brion (prezesa Valeo Service): 'Był to moment przełomowy, otwierający Ferodo drzwi do systemów elektrycznych i zaraz potem do elektroniki samochodowej'. Dział Systemów Elektrycznych zostaje powiększony dzięki przejęciu Cibié-Paris-Rhône (1978) oraz Ducellier (1984).

Firma w tym samym czasie decyduje się na inwestycję w przemyśle budowlanym, co wynika z niepewnej sytuacji na rynku samochodowym.

 

altLata od 1980 do 1990: otwarcie na rynki światowe
28 maja 1980 r. SAF du Ferodo przyjmuje oficjalnie nazwę Valeo, obejmującą wszystkie znaki towarowe i cały personel. Grupa dzieli się według kryterium
linii produktu na 10 oddziałów, z których każdy reprezentuje decentralizowaną jednostkę strategiczną. Objęcie stanowiska prezesa Valeo przez Noël Goutard w styczniu 1987 r. powoduje 'ostre przyspieszenie', mówi Emmanuel d'Orsay, prezes Rozwoju Produktu, który dołączył do Grupy w 1966 r. dodając:

'Koncentrując się wyłącznie na przemyśle samochodowym, wdrażając jednocześnie globalną strategię rozwoju, połączyliśmy aspekt rentowności z kulturą techniczną; była to prawdziwa rewolucja'.

Europa, Turcja, Korea Południowa, Stany Zjednoczone. Valeo obejmuje swoim zasięgiem cały świat, spełnia oczekiwania rynku, stając się naprawdę ogólnoświatowym dostawcą wyposażenia samochodowego.

Przejęcie w 1987 roku firmy Neiman pozwoliło na podwojenie produkcji systemów oświetlenia i sygnalizacji Valeo, wprowadzając nową dziedzinę: 'systemy bezpieczeństwa'.

Od 1991 r. podstawą naszych codziennych działań staje się strategia pięciu priorytetów, ukierunkowana na satysfakcję klienta. Globalna ekspansja trwa przez całe lata dziewięćdziesiate, zaznaczając naszą przemysłową obecność w Chinach (1994), Europie Wschodniej (1995), Indiach (1997) i Japonii (1999). Przejęcie w 1998 roku sektora systemów elektrycznych ITT Industries znacząco wzmocniło naszą pozycję lidera, szczególnie w systemach wycieraczek.

altRok 2000 i poczatek XXI w.: Dziedziny i Partnerstwo
Przejęcie w roku 2000 sektora automobilowego Labinal umożliwia Grupie wzmocnienie obecności w sektorze elektrycznym i elektronicznym, oraz utworzenie nowego działu: okablowanie.

W 2001 r. wprowadza poziomą strategię poszczególnych dziedzin.

Rok 2002 charakteryzuje się przyspieszeniem współpracy technologicznej: Iteris, Ricardo, Saft, International Rectifier, Raytheon, itp. Obecnie Grupa jest obecna w 26 krajach, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 129 zakładach, posiada 53 ośrodki naukowo-badawcze i 9 centrów dystrybucji. Dzięki strategii innowacji Grupa Valeo wypracowuje 'jutro' przemysłu samochodowego.

altDlaczego Valeo?
Carlo Donatelli zaproponował w roku 1964 nazwę Valeo dla kierowanej przez siebie włoskiej filii, na 16 lat przed zaadaptowaniem nazwy dla całej Grupy.

Było ku temu kilka powodów, w tym między innymi: pięć liter stanowi optymalny przekaz wzrokowy, słowo Valeo, co po łacinie znaczy 'czuję się dobrze', jest łatwe do wypowiedzenia we wszystkich językach.

Lista epokowych innowacji Valeo
80 lat korporacyjnego żywota Valeo to jedno wielkie pasmo epokowych innowacji w przemyśle samochodowym. Obecnie nie dziwi nas, że samochód wyposażony jest w ogrzewanie, systemy wycieraczek, klimatyzację czy centralny zamek. Ale nie zawsze tak było...http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/valeoservice.historia.phphttps://www.youtube.com/user/ValeoGroup

  •  

 

Systemy płatności
  • PayU
  • Dotpay
  • PayPal
  • PayU Raty
Waluta
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl