wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SERWIS » CZY WYMIENIAĆ FILTR KABINY ?

CZY WYMIENIAĆ FILTR KABINY ?

Data dodania: 04-08-2020 Wyświetleń: 677


CZY WYMIENIAĆ FILTR KABINY ?

Coś śmierdzi w aucie i szyby parują, poinformował mnie klient, który przywiózł auto do naprawy.

Usterka usunięta, a teraz trzeba sprawdzić co tu tak śmierdzi, pierwsze kroki oczywiście w kierunku filtra kabiny. Zdziwienia nie było filtr kompletnie zapchany pewnie nie wymieniany kilka lat, co też potwierdził właściciel auta.

Filtr kabinowy trzeba wymieniać minimum raz w roku, to bariera między tym wszystkim co w powietrzu na zewnątrz a kabiną pojazdu. To też ochrona naszego zdrowia, chroni nas przed szkodliwymi pyłkami, grzybami, sadzami szczególnie w mieście. Nie wymieniony na czas powoduje zmniejszenie wydajności układu wentylacji. Zanieczyszczony często po kilkunastu miesiącach a nie raz latach, wilgotny brudny zamiast chronić staje się wylęgarnią dla wirusów, grzybów, pleśni i innych patogenów.

To koszt nie wielki a korzyści są ogromne, świeże powietrze w kabinie pozbawione zanieczyszczeń, to też lepsze samopoczucie kierowcy i pasażerów, nie parujące szyby to lepsza widoczność a co za tym idzie bezpieczeństwo.

Drodzy kierowcy pamiętajcie filtr kabiny trzeba wymieniać, jeśli warsztat proponuje wymianę filtra to nie myślcie, że chce was naciągnąć na dodatkowe koszty, bo dodatkowe koszty to mogą dopiero być, gdy jeżdżąc często autem z zapchanym filtrem nabawicie się groźnych chorób, uczuleń itp. Lub przez zaparowane szyby i złą widoczność spowodujecie kolizję na drodze.

Poniżej dla porównania filtry totalnie zużyty i nowy, w tym wypadku wymieniliśmy filtr i przeprowadziliśmy odkażanie wnętrza przez Ozonowanie.

 

 

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii SERWIS
Reklama
  • Raty 0% PayU
Systemy płatności
  • PayU
  • PayPal
  • BLIK
  • PayU Raty
Waluta
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu